Ağu 30, 2014 - Genel    1 Comment

Girisimcilik Vakfi Basvuru Seruvenim

İnsan bazen sevdiği şeyleri kaybedince, ya da daha iyimser düşünmek gerekirse sevdiği şeylerden/kişilerden uzaklaşıp tekrar bir araya gelme şansı bulunca, kıymetini-değerini çok daha iyi anlıyor sanırım. Tabi yine de bunu bahane gösterip daha çok özlemek ya da özletmek kılıfı ile bir şeylerden ya da birilerinden uzaklaşmak, bu durumu suiistimal etmek yok ona göre : )

3-4 aydır çeşitli meşguliyetlerden dolayı maalesef ve maalesef blog yazamayan birisi olarak, bu yazımın giriş bölümünde bunlardan kısa ve içten bir biçimde bahsetmek istedim.

Hemen hızlı bir biçimde girişimcilik konusuna girmek istiyorum. Sanırım ülkemizin büyük bir kısmı için girişimcilik, son senelerdeki çalışmalar sayesinde kendilerine özgü tanımlamalarla da olsa, artık genel hatlarıyla bilinen, bahsedildiğinde anlaşılan bir tabir . Eminim araştıran, merak eden, kendini geliştirip etrafını, dünyayı değiştirmek isteyen kişiler olarak herkesin, girişimcilerin, yapmak istedikleri çok çok fazla, birbirinden güzel projeler ve icatlar var. Tabi maalesef yeterli koşulların oluş(a)maması, ya da yeteri kadar sabır edil(e)mediği yüzünden potansiyelimize oranla gerilerdeyiz diye düşünüyorum. Çok uzatmadan girişimcilik vakfı  ve fellow programı eleme aşamalarından kısaca bahsedip videomu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Girişimcilik vakfı ile ilgili bilgilendirmeyi ilk gördüğüm andaki duygularımı anlatmak hayli zor sanırım. Örnek vererek benzetme yapacak olursam, öncesinde yapmayı planladığınız “şöyle şöyle …. olsa insanların hayatları kolaylaşır sanırım?” dediğiniz bir düşüncenin belli bir zaman aralığından sonra birileri tarafından yapılıp onunla karşılaştığınız ilk anki düşüncelerimiz… Yılmaz Erdoğan’ın “Vizontele” deki  deyişi ile …benim aklıma gelmişti : ) Tabi “benim aklıma gelmişti tüh yapamadım başkası yaptı” üzüntüsünden ziyade, benim aklıma gelmişti ne mutlu ki birileri yaptı ve herkese faydalı olacak mutluluğu, sevinci…

Az önce  Girişimcilik vakfı Fellow programı 3. ve 4. aşamalarını da tamamladım. Ve içten bir biçimde ifade etmem gerekirse, henüz seçim süreci aşamalarında olmasına rağmen, Girişimcilik vakfı beni düşündüğümden çok daha fazla etkiledi ve bazı şeylerin şimdiden farkına varabilmemi sağladı. Bu güzel ekibin bir parçası olabilecek miyiz düşüncesi, bizi korku-heyecan-mutluluk ve merak arasında git gel yaptırdı ve devam hala ediyor : ) Bu yazım için kamera arkası görüntülerine ve beni nasıl etkilediği gibi konulara girmeden daha çok 2. aşamada karşılaştığım “neden girişimcilik, girişimcilik motivasyonun ne? sorularına cevap vermek amacıyla oluşturduğum 02:30 dakikalık videomu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Videomun son kısmında da bahsettiğim üzere, iki olan motivasyon kaynağıma üçüncüsünü, giveback‘i ekleyebilmek dileğiyle ..

Girişimcilik vakfı ile ilgili detaylı bilgi için. Link

 

 

Zafer Çiğdem’in yazı ve haberlerini  Twitter ve Facebook dan takip edebilirsiniz.

Saygılarımla …

Share Button

1 Comment

  • Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors!

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!