Eki 15, 2014 - Genel    2 Comments

Girişimcilik Vakfı Fellow Programı 5. aşaması/son aşama

… ve büyük gün geldi. 6400 kişi içinden son aşamaya, 5. Aşamaya kalanlar olarak İstanbul’a yönetim kuruluyla mülakata tabi tutulmak üzere yola çıktık. Hangi yönetim kurulu üyesine denk gelip kiminle mülakat olacağız? Nasıl bir mülakat olacak ve nasıl geçecek diye, bir sürü soru işaretlerimiz, yeteri kadar heyecan, mutluluk ve açıkçası korkumuz vardı. Ben kendi kısmımı anlatmaya çalışacağım.

Açıkçası Sina Afra Bey ile mülakata girebilmeyi çok istiyordum. Mülakat günü merdivenleri çıkıp kapı aralanana kadarki heyecanım görülmeye değerdi sanırım. Karşımda Sina Beyi görünce birden sevindim ve daha da heyecanlandım : )

“Bambaşka bir mülakat olacak”, denildiği kadar varmış gerçekten. 15 dakika civarı olan süre 3-4 dakikaymış gibi geldi. Bu süre zarfında girişimcilik vakfı ile ilgili düşündüklerimi, neden orda olmak istediğimi ve neleri yapmak, kısa ve uzun süre zarflarında neleri görmek istediğimi dilimin döndüğünce anlatmaya, kendimi ifade etmeye çalıştım. Sina Beyin sakinleştirici, motive edici ses tonu ve konuşmasıyla mülakat daha çok, güzel bir sohbete dönüşmüştü benim için. Yukarda bahsettiğim gibi çok kısa bir süre gibi geldiğinden dolayı, kısa bir süre bir sessizlik oluştu ve “bitti, tamamdır” denildiğini duymamışım. “Bitti mi, gerçekten mi? bu kadar mı, devam etmeyecek mi?” şeklinde komik sorular sordum heyecanımdan dolayı : )

5. aşama da tamamlandı. Sıra geldi, yine bekleme aşamasına. Her aşamada heyecanımız git gide arttı. Hele ki mülakat sonrasında… Üniversite sonuçlarımı beklerken bu kadar merak etmemiş ve heyecanlanmamıştım sanırım. Vee @girvak tan bir tweet.

sonuclar acıklandı
Sanırım o tweet den sonra maillerimizi çok daha sık bir şekilde kontrol etmeye başladık, gerçekten çok sık bir şekilde. Son aşamaya kalabilen arkadaşlarla kısa sürede kaynaşıp sosyal medyadan çeşitli gruplar oluşturup sürekli iletişim halindeydik. Ve sonuçlar açıklanmaya başladı. İlk mail gelip aramızdaki ilk fellow belli oldu. 1 dakika içerisinde büyük bir kısmımız duymuştuk sanırım. Merakla mailleri beklemeye mail sayfamızdaki yenile butonunu sürekli tıklamaya başladık. Korku ve mutluluk içinde garip, yeterince heyecan içeren bir andı. Ve mailim geldi.

girvak sina afra

Direk koyu kısımla yazılan yer dikkatimi çekip orayı okuduktan sonra, okuma kısmını bırakıp sevinmeye başladım tabi ki : )

Arkadaşlarıma verdiğim sözümü, “ Tüm aşamaları geçersem, 2. Aşamada çektiğim motivasyon videomun kamera arkası görüntülerini sizlerle paylaşacağım.” En kısa sürede yerine getireceğim : )

Birkaç gün içinde istanbul’da ilk etkinliğimiz gerçekleşecek ve hem Türkiye’de hem de Dünyada ilk kez denenecek bir programın fellowları olarak 40 fellow bir araya geleceğiz. Polonya Türkiye uçak biletlerim çoktan hazır olup yarın gece yola çıkıyorum. Fellowlar olarak hepimiz, merakla etkinliği ve girişimcilik vakfı ailesi ile tanışmayı bekliyoruz. Ekonomi, girişimcilik ekosistemi, network ve birçok açıdan herkes için güzel, verimli ve faydalı bir sene olabilmesi, bu güzel ve taze oluşumu takip edebilmek, elimizden geldiğince daha iyi bir yere götürebilmek, gidebilmek dileğiyle : )

http://www.girisimcilikvakfi.org/

https://twitter.com/girvak

Zafer Çiğdem’in yazı ve haberlerini Twitter ve Facebook dan takip edebilirsiniz.

Saygılarımla …

Share Button

2 Comments

  • O maili okurken ben bile heyecanlandım. Tebrikler Zafer 🙂 Blog yazılarında pek yorum yok diye acaba bunları boşuna mı yazıyorum diye düşünme sakın. Eminim buradan bir şeyler öğrenen insanlar vardır 😀 İlk etkinliğinizin detaylarını bekliyor olacağım. İyi uçuşlar.

    • Çok teşekkür ederim Mehmet Alp 🙂 Yalnızca bir kaç kişi okusa dahi kafi benim için. Bir kaç haftadır siteyle ilgili sorun yaşıyordum hala tam olarak düzeltemedim gerçi ama, daha fazla da beklemek istemedim paylaşmak için. Tabi etkinlik sonrasında blog yazıp detayları paylaşmayı planlıyorum. En kısa sürede herhangi bir yerde görüşmek üzere!

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!