Kas 1, 2013 - Genel    No Comments

Gülümsemek : )

Gülümsemek yalnızca ağzın iki kenarındaki ve göz çevresindeki kasların hareketiyle oluşan bir yüz ifadesi değildir. Hiç tanımadığınız bir insana dahi verebileceğiniz bir hediye, dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilmenin en maliyetsiz ve en kolay yoludur. Ama bazıları içinse bir o kadar da zordur. Onlar gülümsemeyi bir taviz, bir zayıflık olarak görüp “Daima ciddi olmalıyım, gülmek-güldürmek yok.” diye düşünürler ve disiplini bu şekilde sağlamanın etkin ve mantıklı olan olduğuna inanırlar. Hala var mı bilmiyorum ama (umarım yoktur) İlkokuldaki ve ortaokuldaki müdür yardımcılarımızı hep böyle tanımadık mı? Bir iyi ve bir kötü adam, kötü adam hiç gülmez herkes ondan korkar ve disiplin sağlanır.

 

“Genellikle telaşlı, sıkıntılı, kasvetli yüzler görürüm. Ne zaman ki neşeli, eğlenceli yüzler görsem şaşırırım.” Gibi cümleleri defalarca ve defalarca ve yeteri kadar okumadık mı?

 Evet, kesinlikle…

 

Aynı zamanda gülümsemek bebeklerin bile anlayabileceği bir dildir. Esnemeden bile hızlı, aktif bir şekilde yayılabilen bu mükemmel duyguyu yayabildiğimiz kadar bulaştırabildiğimiz kadar herkese bulaştırmalıyız.

Yüzünden gülücük eksik olmayan, genelin aksine olumlu pozitif bir enerji yayan, çevresini güzelleştiren, daima olumlu bakabilecek bir pencere bulabilen o güzel insanlar, pozitronlar! Sayınız hiç eksilmesin, daima artsın. Size çok ihtiyacımız var : )

Yalnızca “İki nokta ve bir parantez”, kimseye çok görmeyin : )

 A smile is a language that even a baby understands.

 

Zafer Çiğdem’in yazı ve haberlerini  Twitter ve Facebook dan takip edebilirsiniz.

 

Saygılarımla …

 

 

Share Button

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!